Dzień dziecka–książka to zawsze dobry wybór!

Powoli zbliża się 1 czerwiec, a co za tym idzie-Dzień Dziecka. Każdy w swoim otoczeniu ma jakieś maluchy, więc pora rozglądać się za upominkami z tej okazji. Prezent na dzień dziecka powinien odpowiadać na jego zainteresowania oraz pasje. Rynek oferuje nam szeroki wachlarz zabawek czy różnego rodzaju akcesoria, jednak najlepszym prezentem jest książka. W zależności od wieku oraz najróżniejszych zainteresowań dzieci, zawsze można znaleźć odpowiedni tytuł.

Książki dla maluchów (0-2)

Dla tej kategorii wiekowej z pewnością najlepsze będą książki z twardymi stronami, by jeszcze niezgrabne rączki nie zniszczyły szybko upominków. Jako prezent dla najmłodszych warto kupić książeczki kontrastowe oraz sensoryczne. Dzieci uwielbiają zwierzątka, a jeśli dodatkowo mogą dotknąć ciekawej faktury, to zdecydowanie warto przyjrzeć się propozycji od wydawnictwa Aksjomat Na Wsi. Baw się i dotknij“. Dla odrobinę starszych niemowlaków, które powoli zaczynają ćwiczyć mowę, z pewnością odpowiednia będzie seria “Pucio“. Piękne ilustracje, porady dla rodziców odnośnie sposobów wspomagających rozwój mowy oraz ciekawe przygody Pucia i jego rodzeństwa. Brzmi jak prezent idealny.

Książki dla przedszkolaków (3-5)

Dzieci w tym wieku uczą się radzić sobie z emocjami oraz szukają swoich pasji. Odpowiednią pozycją dla tej grupy wiekowej będzie “Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham” autora Sama McBratneya, również propozycja od autorek Waligóry oraz Młodnickiej “Jesteś ważny Pinku!…” ze względu na to, że przemawia zarówno do dzieci jak i rodziców. Nie można pominąć popularnych serii takich jak “Jadzia Pętelka“, “Kicia Kocia i Nunuś” oraz wszelkich wyszukiwanek, które z pewnością zainteresują dziecko na dłużej, czyli “Rok w lesie” czy seria “Ulica Czereśniowa“.

Książki dla dzieci (6-8)

W tej kategorii wiekowej można już szukać książek z fabułą, dzieci potrafią się skupić na dłużej i z pewnością lubią słuchać ciekawych opowieści. Tutaj warto zaproponować klasykę, czyli “Mikołajka” autorów Rene Goscinnego oraz Jean Jacques Sempe, książka, która bawi zarówno młodego i starszego czytelnika. Również “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” pióra Justyny Bednarek, która w zabawny sposób pokazuje co dzieje się z zaginionymi skarpetkami, dodając fantastyczne ilustracje, to propozycja godna uwagi.

Obecnie na książkowym rynku jest mnóstwo ciekawych pozycji, odpowiadających wiekowi oraz zainteresowaniom czytelnika, jednocześnie często te pozycje potrafią wzbudzić w dzieciach chęć do rozpoczęcia samodzielnej przygody z czytaniem. Warto zatem od najmłodszych lat zachęcać je do interakcji z książką, dlatego książka zawsze jest dobrym prezentem, ponieważ zacząć czytać można w każdym wieku.