Dzień dziecka – co podarować swym pociechom Jaki prezent będzie najlepszym wyborem

Dzień dziecka to jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt w roku. Wszystkie dzieci z utęsknieniem wypatrują daty 1 czerwca w kalendarzu. Aby sprawić swym pociechom niezapomnianą radość, a przy okazji zadbać o ich rozwój, warto zdecydować się na podarowanie im wyjątkowych oraz niezapomnianych książek. Utwory takie, jak “Willa, dziewczyna z lasu”, czy “O chłopcu, który zniknął świat” zachwycą nie tylko dziewczynki, ale również chłopców. Stanowią one doskonały Prezent na dzień dziecka dostępny online, który wywoła uśmiech na twarzach najmłodszych czytelników. Jakie historie będą mogli poznać mali odbiorcy? Czy fantastyczne przygody Willi i Harrisona przypadną do gustu wszystkim dzieciom?

Tajemnice Głuchej Jamy 

“Willa, dziewczyna z lasu” to powieść autorstwa Roberta Beatty. Opowiada ona o niesamowitych przygodach nastoletniej dziewczynki, która próbuje na nowo odkryć w sobie wewnętrzne dobro. Willa urodziła się w Głuchej Jamie należącej od wielu lat do rodu Feiran. Większość z członków klanu zapomniała już o swych magicznych umiejętnościach, jakimi były zdolność rozmawiania z roślinami i zwierzętami. Dziewczynka nauczyła się tych mocy, dzięki swojej babci będącej leśną czarownicą. Starsza kobieta w przeszłości zajmowała się okradaniem światłolubów, którzy brutalnie wtargnęli do ich krainy i zabili większość leśnych ludzi, w tym rodziców Willi i jej siostrę bliźniaczkę. Traumatyczne wspomnienia zatarły się w pamięci młodej wróżki, jednak do tej pory potrafiła zobaczyć pełen żalu wyraz twarzy swiatłoluba, który odkrył, że postrzelił dziecko. Czy przybyli osadnicy rzeczywiście są bezdusznymi potworami? Dlaczego dziewczynka musi okradać światłolubów? Z jakiego powodu padaran więzi ich dzieci? Willa postara się odnaleźć odpowiedź na te pytania, wyruszając w niebezpieczną i pełną nieprzewidywalnych zdarzeń przygodę. Jej fantastyczna historia oczaruje każde dziecko, będąc doskonałym, porywającym prezentem. 

Niebezpieczne życzenia 

“O chłopcu, który zniknął świat” to emocjonująca książka Bena Millera. Harrison jest spokojnym i grzecznym chłopcem, stanowiącym wzorowy przykład dla młodszej siostry. Jego jedyną wadą jest zdolność do szybkiego wpadania w złość. Podczas jednych ze swoich urodzin otrzymuje zwykły, niczym niewyróżniający się balonik. Chłopiec odkrywa, że urodziny prezent tak naprawdę jest czarną dziurą, w której znikają wszystkie kłopotliwe przedmioty. Harrison szybko pozbywa się nielubianych podręczników czy znienawidzonych brokułów. Jednak, gdy zaczynają ginąć uwielbiane przez niego rzeczy, nastolatek zostaje zmuszony do odnalezienia innego sposobu na pokonywanie przeszkód. To pełna humoru opowieść o dorastaniu, która przypadnie do gustu młodym czytelnikom. Stanowi ona idealny podarunek na prezent z okazji dnia dziecka.