Co można kupić dzieciom na ich święto

Chyba nikt nie będzie miał problemu z tym, aby kupić Najlepszy prezent na dzień dziecka. Tym bardziej, że w okolicy pierwszego czerwca, w sklepach pojawią się bardzo ciekawe propozycje, które pozwolą na to, aby zaspokoić żądzę zabawek u co po niektórych. Przy czym, nie warto zapominać o tym, że ciekawszą propozycją, niż plastikowe zabawki wydają się książki, których również nie brakuje na sklepowych półkach. To także ciekawa inspiracja, która sprawi, że na ustach małego dziecka pojawić się może naprawdę duży uśmiech.

Dom na skraju klifu

Alex Cotter i jego opowieść o nader dziwnych zjawiskach, których to w żaden sposób nie idzie normalne wyjaśnić. W szczególności Faith, która ma lat trzynaście, nie do końca wie, co jest grane. Ona i jej rodzina mieszkają w domu na skraju klifu. W domu, gdzie pojawiła się bardzo dziwna szczelina, powiększająca się każdego dnia. To właśnie z jej powodu (chyba?) znika jej tata i Noaha. Jej brat opowiada, że rozmawia z morskimi duchami. Pewnego dnia i chłopiec znika. Faith musi zająć się wszystkim. W pierwszej kolejności musi ona odpowiedzieć na pytanie – gdzie jest jej rodzina? Dziewczynka musi poradzić sobie z niełatwą misją, a ma mało czasu, ponieważ wszystko zaraz może runąć do morza.

Niekończąca się historia

Michale Ende i jedna z najbardziej niezwykłych historii, która pojawiła się na przestrzeni wielu lat. Opowieść, która nawet doczekała się filmowej ekranizacji. Czas na to, aby rodzice pokazali swoim dzieciom, jakie książki czytali, gdy sami byli dziećmi. Głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Bastian, który ma lat 11. Chłopiec dużo czasu spędza w książkach, ponieważ tylko dzięki temu może zapomnieć o osobach, które go nękają. Pewnego dnia chłopiec zabiera z antykwariatu książkę pt. “Niekończąca się opowieść”. Bastian zrywa się z lekcji, ukrywa się na strychu po to, aby móc zapoznać się z tą fascynującą opowieścią, która zmieni także jego spojrzenie na cały, otaczający go do tej pory świat.